Anna Jankowska

PEDAGOG OLIGOFRENOPEDAGOGIKA AUTYZM REWALIDACJA

Jestem pedagogiem, oligofrenopedagogiem i specjalistą uprawnionym do pracy z osobami ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnymi intelektualnie. W swoim zawodzie pracuję od 16 lat. Prowadzę terapię z dziećmi i młodzieżą, zarówno w normie rozwojowej oraz z osobami z deficytami rozwojowymi. Rozpoczynając pracę z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, zespołem Downa, porażeniem mózgowym nie wiem, jakie są jego indywidualne możliwości. Dlatego bardzo ważne jest dla mnie, aby wymagania dostosowywać do indywidualnych możliwości i stanów emocjonalnych dziecka, jakie występują w danym momencie. Pracuję nad całościowym rozwojem dziecka, określam słabe i mocne strony, kierunki współpracy, rozwijam zaburzone funkcje, proponuję ćwiczenia i zabawy dostosowane do możliwości konkretnego dziecka, prowadzę porady i konsultacje dla rodziców w zakresie problemów dotyczących opieki oraz postępowania z dzieckiem w sytuacjach zaburzeń zachowania, sensorycznych, treningu czystości, porozumiewania się, systemów komunikacji, jakie można wypracować z dzieckiem czy trening umiejętności społecznych. Zajęcia oraz konsultacje prowadzę w oparciu o liczne kursy i szkolenia oraz wieloletnią praktykę w pracy z dziećmi.6

Podstawowe zadania pedagoga szkolnego:

DYPLOM

Nasza kadra, spesjaliści, zespół

Terapia Indywidualna Choroby i Zaburzenia, Terapia Rodzin i Par

Czym jest psychoterapia, terapia, konsultacja z psychologiem?

WAŻNE !!! Pacjent przy spotkaniu z psychologiem ma pewność że informacje i tematy które będą poruszane na spotkaniu z psychologiem lub psychoterapeutą są poufne i obowiązuje naszego Specjalistę kodeks etyki. Psycholog i Klient wspólnie ustalają zasady współpracy.

Wiemy, że życie nie zawsze jest usłane różami i musisz zdawać sobie sprawę, że jeśli psycholog lub psychoterapeuta ma Tobie pomóc z danym problemem musisz być szczery, nasi specjaliści opierają się na wywiadzie który przeprowadzą z Tobą jak i własnym doświadczeniu, dlatego ważne jest żebyś zdawał/a sobie sprawę, że to co jest na spotkaniu zostaje między terapeutą a pacjentem, wtedy będziesz widział rezultaty leczenia !