Psychoterapia online

PSYCHOTERAPIA TO PO PROSTU NARZĘDZIE, KTÓRE POMAGA LEPIEJ ŻYĆ

ZNAJDŹ PSYCHOLOGA

Wszechobecny pęd życia, stres, natłok obowiązków, trudności w utrzymaniu stałych relacji i organizowaniu regularnych spotkań, a także chęć osiągania coraz wyższych celów często powodują problemy natury psychologicznej. W zabieganiu niekiedy nie zauważamy też, że od dłuższego czasu dochodzi do niepokojących zjawisk w tej sferze, co prowadzi do kumulowania się problemów, na które brak skutecznego rozwiązania. Przydatna może jednak okazać się konsultacja psychologiczna online, którą przeprowadzisz, nie wychodząc z domu.

Na czym polega konsultacja psychologiczna online?

Konsultacja psychologiczna online to forma spotkania ze specjalistą psychologiem, która pod względem merytorycznym w niczym nie odbiega od tradycyjnej wizyty w gabinecie psychologa. Jest to możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy i porady w sytuacji, gdy dana Osoba krępuje się przyjść do gabinetu lub natłok codziennych obowiązków uniemożliwia znalezienie Jej wystarczającej ilości czasu na odbycie stacjonarnej wizyty.

Podczas konsultacji psychologicznej online Pacjent uzyskuje połączenie ze specjalistą poprzez urządzenie mobilne lub komputer i dostęp do Internetu, po czym weryfikuje swoje dane oraz przedstawia specjaliście swój problem. Następnie odbywa się rozmowa i dana Osoba otrzymuje stosowne zalecenia.

Psychoterapia online – kiedy warto skorzystać?

W życiu zdarzają się różne sytuacje, z którymi nie zawsze możemy i chcemy dzielić się z najbliższymi, a tłumienie związanych z nimi emocjami destrukcyjnie wpływa na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Wówczas bardzo przydatna bywa psychoterapia online, którą można przeprowadzić z dowolnego miejsca, w tym domu, biura czy spaceru.

Często natłok różnych wydarzeń, negatywne emocje i wydarzenia z przeszłości kumulują się w nas i determinują podejście do wielu bieżących spraw. Wpływają na niską samoocenę, występowanie różnych zaburzeń czy pojawianie się stanów depresyjnych. Nie musi tak być. Dobrym, pierwszym krokiem na drodze ku wyjściu z problemów może okazać się konsultacja psychologiczna online.