OFERTA

PSYCHOTERAPIA TO PO PROSTU NARZĘDZIE, KTÓRE POMAGA LEPIEJ ŻYĆ

ZNAJDŹ PSYCHOLOGA

Psychoterapia z Psychologiem lub Psychoterapeutą – Psychoterapia nazywana jest taką interakcją między lekarzem a pacjentem, w której świadome i nieświadome bolesne doświadczenia pacjenta są identyfikowane i znikają.

Psychoterapia jest procesem terapeutycznym, który opiera się na pewnych technikach psychoterapeutycznych i ma swoje własne zasady prowadzenia jako leczenie.

Psychoterapia to nie tylko rozmowa, kiedy lekarz siedzi i słucha pacjenta. Jest to korekta zachowania i emocji pacjenta mająca na celu pozbycie się pewnych lęków i kompleksów, ponowne przemyślenie negatywnych działań, które generuje "ego" pacjenta, co prowadzi do jego własnej destrukcji i pojawienia się urazy lub winy, zwątpienia w siebie i zwątpienia w siebie.

Ponadto, niestety, często zdarzają się przypadki, gdy pacjenci szukają pomocy u psychoterapeuty, po prostu domagając się hipnozy, ponieważ cierpią z powodu lęków. Ale żaden szanujący się lekarz - psycholog nie przeprowadzi tej lub innej interwencji psychoterapeutycznej bez zbadania pacjenta i zdiagnozowania go. Jeśli jednak pacjentowi zostanie pokazana psychoterapia, lekarz sam wybierze metodę i technikę, opierając się nie na pragnieniach pacjenta, ale na wskazaniach klinicznych. Hipnoza jest sugestią (technika sugestywna),w niektórych przypadkach może tylko pogorszyć przebieg choroby.

Podobnie jest z psychoanalizą. Z jakiegoś powodu niektórzy pacjenci, po przeczytaniu lub usłyszeniu o Freudzie i Jungu, uważają, że jest to panaceum, a lekarze po prostu nie rozumieją, że tego właśnie potrzebują. Psychoanaliza jest dość złożoną procedurą, a w niektórych przypadkach może tylko zaszkodzić, ponieważ w trakcie przeprowadzania pacjent ma neurotyzm (nie codziennie wyciąga się z ciebie całe "brudne pranie", które do tej pory "leżało ukryte w koszu"). Pacjent ma do czynienia z tym, co tak starannie ukrył, a teraz mówi o tym głośno.

W jakich przypadkach wskazana jest psychoterapia?

Różne zaburzenia nerwicowe, w tym te powstające na tle stresu;

Zaburzenia somatyczne (wiele skarg w przypadku braku prawdziwej choroby);

W procesie leczenia farmakologicznego depresji;

W procesie leczenia farmakologicznego bulimii i jadłowstrętu psychicznego;

Zaburzenia snu o charakterze nieorganicznym;

Dysfunkcja seksualna nie spowodowana zaburzeniem organicznym lub chorobą;

Zaburzenia dojrzałej osobowości i zachowania u dorosłych;

Naruszenie zachowań psychologicznych u dzieci, ale tylko po konsultacji z psychiatrą dziecięcym;

Zaburzenia behawioralne i emocjonalne, zwykle rozpoczynające się w dzieciństwie i okresie dojrzewania, ale tylko po konsultacji z psychiatrą dziecięcym;

Zaburzenia psychiczne i behawioralne spowodowane stosowaniem substancji psychoaktywnych podczas leczenia farmakologicznego lub po leczeniu w szpitalu narkologicznym.

Specjalista Autyzm Rewalidacja – Czy kiedykolwiek doświadczyłeś problematycznych zachowań, takich jak napady złości, wrogość, atak gniewu lub agresji, gdy próbujesz wesprzeć osobę ze spektrum autyzmu? Czy masz wrażenie, że ta sprawa powstała "znikąd"? Możliwym wyjaśnieniem jest to, że po prostu nie zauważyłeś czynnika, który wywołał wybuch epidemii, lub powodem jest to, że "gromadził się" przez długi czas. W tym drugim przypadku to "coś" mogło być rozmyślaniem.

Cele ogólne:

rozwijanie mocnych stron i kształtowanie pozytywnej samooceny dziecka

rozwijanie umiejętności społecznych, komunikacyjnych oraz interpersonalnych

doskonalenie samodzielności

kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami

stymulowanie ogólnego rozwoju dziecka

Doradztwo i coaching

Coaching – Coaching to profesjonalne partnerstwo z klientem, skoncentrowane na kreatywnym tworzeniu i wdrażaniu specjalnych, znaczących zmian w jego życiu w sferze osobistej i/lub zawodowej.

Zadaniem konsultanta jest zidentyfikowanie problemu osoby lub organizacji i zaproponowanie ich rozwiązań, w oparciu o wiedzę i doświadczenie w rozwiązywaniu problemów; często sami wdrażają te rozwiązania. Zadaniem coacha jest wykorzystanie technik i narzędzi, które pomogą klientowi wygenerować własne rozwiązania, a następnie wesprzeć klientów w ich realizacji.

Terapia par

Możesz odwiedzić specjalistę nie tylko sam, ale także z partnerem. Na przykład, gdy zdasz sobie sprawę, że sam nie możesz już poradzić sobie z problemami.

Czym jest psychoterapia w parach?

Jest to rodzaj konsultacji, na które chodzą dwie osoby. Jak państwo Smith. Specjalista pomaga im zrozumieć problemy z komunikacją, zrozumieniem siebie nawzajem, a nawet z seksem. Ponieważ działa jako strona trzecia i neutralna. Który prowadzi partnerów, uczy ich słyszeć siebie nawzajem i taktownie mówić o tym, co im nie odpowiada. Na przykład, aby zrobić to z prośbami, a nie oskarżeniami.

O czym musisz pamiętać, jeśli zamierzasz iść na terapię par?

Że nie musisz ciągnąć tam swojego partnera siłą! To musi być wzajemne pragnienie. W przeciwnym razie wynik będzie musiał poczekać znacznie dłużej (w końcu przez większość czasu przekonasz ukochaną osobę, aby udała się na nową konsultację i spróbowała zrobić to, co zalecił lekarz - psychoterapeuta).

Po drugie, ważne jest, aby wybrać profesjonalistę w swojej dziedzinie. Specjalista musi mieć pewne umiejętności i doradzać parom. Ale nie myśl, że jeśli sesje są dla ciebie trudne, winny jest psycholog. Czasami będziesz zmuszony rozmawiać o złożonych tematach i czuć się z tego powodu nieswojo. Ale proces ten będzie korzystny, ponieważ przyniesie owoce w przyszłości. Na przykład może być ci trudno mówić o ZDRADZIE UKOCHANEJ osoby. Ale tylko w ten sposób zrozumiesz, czy jesteś gotów mu wybaczyć. A jeśli nie, dlaczego nie chcesz się rozstać.

Mamy nadzieję, że Tobie i Twojemu partnerowi się uda. A terapia par przyniesie ci korzyści!