Porady psychologiczne dla nastolatków

Okres dorastania to trudny czas związany ze zdobywaniem wykształcenia, kształtowaniem się pierwszych poważnych relacji, dojrzewaniem i zmianami, które temu wszystkiemu towarzyszą. Wielu nastolatków przechodzi w tym czasie chwile buntu, inni zamykają się w sobie i oddalają w kontaktach nawet od członków najbliższej rodziny. Najczęściej też młode osoby są w takich realiach zagubione i osamotnione, do czego nie potrafią się przyznać. W powrocie do równowagi mogą pomóc porady psychologiczne dla młodzieży.

Kiedy porady psychologiczne dla nastolatków to dobry pomysł?

Wiek młodzieńczy to czas, kiedy w życiu dorastających ludzi zachodzi wiele zmian. Pojawiają się nowe znajomości i sytuacje, z którymi do tej pory nie mieli oni styczności. Ponadto młodzież jest ciekawa świata i często próbuje używek lub decyduje się na działania, które mają negatywne skutki. Następstwem tego bywają uzależnienia, stany depresyjne, wycofanie się, a w skrajnych przypadkach myśli samobójcze.

Często też osoby młode bywają ofiarą nienawiści w sieci lub obiektem drwin ze strony rówieśników i nie potrafią sobie z tym poradzić. Kumulujące się poczucie smutku, złości czy wstydu może być niebezpieczne i prowadzić do różnego rodzaju traum i zaburzeń w postrzeganiu siebie. W takich sytuacjach niezwykle pomocne bywają porady psychologiczne dla nastolatków.

Dlaczego porady psychologiczne dla młodzieży pomagają rozwiązywać problemy?

Porady psychologiczne dla młodzieży to również gwarancja dyskrecji i podejścia bez oceniania oraz wartościowania Pacjenta. Młodym osobom bardzo często łatwiej jest rozmawiać o swoich kłopotach z osobami obcymi. Doświadczony specjalista będzie w takim przypadku rozmówcą idealnym, który pomoże rozwiązać problemy i odzyskać równowagę emocjonalną, właściwą samoocenę i poczucie bezpieczeństwa.

Psycholog doskonale zna wszelkie mechanizmy, objawy i przyczyny występowania określonych zachowań czy odczuć. Jest w stanie określić dokładne źródło problemu, pomóc zrozumieć jego istotę nastolatkowi i zaproponować psychoterapię, która pomoże mu odzyskać dobre samopoczucie i radość życia. 

Umów wizytę

792 838 003

NASI TERAPEUCI

Czym jest psychoterapia, terapia, konsultacja z psychologiem?

WAŻNE !!! Pacjent przy spotkaniu z psychologiem ma pewność że informacje i tematy które będą poruszane na spotkaniu z psychologiem lub psychoterapeutą są poufne i obowiązuje naszego Specjalistę kodeks etyki. Psycholog i Klient wspólnie ustalają zasady współpracy.

Wiemy, że życie nie zawsze jest usłane różami i musisz zdawać sobie sprawę, że jeśli psycholog lub psychoterapeuta ma Tobie pomóc z danym problemem musisz być szczery, nasi specjaliści opierają się na wywiadzie który przeprowadzą z Tobą jak i własnym doświadczeniu, dlatego ważne jest żebyś zdawał/a sobie sprawę, że to co jest na spotkaniu zostaje między terapeutą a pacjentem, wtedy będziesz widział rezultaty leczenia !