Psycholog dla dzieci

Zdrowie i jakość życia zależy nie tylko od sfery fizycznej, ale również psychicznej. Zrozumienie pewnych procesów i mechanizmów jest istotne nie tylko w przypadku dorosłych, ale także dzieci. Złagodzeniem trudności w tych poszczególnych obszarach i pomocą w przeżywaniu oraz postrzeganiu otaczającego świata zajmuje się psycholog dziecięcy. To również specjalista, który wesprze dziecko w rozwiązaniu jego problemów, określi możliwe nieprawidłowości i wskaże drogę budowania prawidłowych relacji społecznych wśród rówieśników.

Psycholog dziecięcy – dlaczego warto udać się na spotkanie ze specjalistą?

Wciąż jeszcze w świadomości niektórych osób panuje przekonanie, że psycholog dziecięcy zajmuje się wyłącznie osobami z poważnymi zaburzeniami, a wizyta u takiego specjalisty jest powodem do wstydu. Na szczęście mit ten odchodzi w zapomnienie i słusznie. Wsparcie psychologiczne to nieoceniona pomoc w przypadku dzieci potrzebujących uwagi, zagubionych, wrażliwych czy nieumiejących odnaleźć się wśród rówieśników.

Psycholog dziecięcy dzięki terapii daje dziecku możliwość znacznie lepszego radzenia sobie z przeciwnościami, uwierzenia w siebie i własne siły oraz sprawia, że poprawia się ogólna jakość życia. W ramach psychologii dziecięcej możliwe jest także wykrycie wszelkich nieprawidłowości rozwojowych i wprowadzenie działań mających na celu ich wyrównanie lub zastosowanie stosownej terapii.

Jakimi problemami zajmuje się psycholog dziecięcy?

Psycholog dziecięcy pomaga uporać się także z problemami związanymi z napadami złości i agresji, zaburzeniami odżywiania i lękowymi, a także nadmiernym uzależnieniem od urządzeń elektronicznych, takich jak tablet, komputer czy telefon komórkowy, co obecnie staje się problemem nagminnym.

Specjalista z zakresu psychologii dziecięcej pomoże rozwiązać również problemy wychowawcze czy zastosuje odpowiednio dobraną terapię w przypadku występowania stanów depresyjnych. Do psychologa dziecięcego warto wybrać się również w celu określenia poziomu rozwoju i inteligencji dziecka. Tego typu dane sprawdzane są na podstawie specjalistycznych testów i badań przeprowadzanych podczas wizyty. Zapraszamy do skorzystania z oferty Kliniki Umysłu.

Anna Jankowska

Pedagog Oligofrenopedagogika Autyzm rewalidacja

Umów wizytę

792 838 003

Czym jest psychoterapia, terapia, konsultacja z psychologiem?

WAŻNE !!! Pacjent przy spotkaniu z psychologiem ma pewność że informacje i tematy które będą poruszane na spotkaniu z psychologiem lub psychoterapeutą są poufne i obowiązuje naszego Specjalistę kodeks etyki. Psycholog i Klient wspólnie ustalają zasady współpracy.

Wiemy, że życie nie zawsze jest usłane różami i musisz zdawać sobie sprawę, że jeśli psycholog lub psychoterapeuta ma Tobie pomóc z danym problemem musisz być szczery, nasi specjaliści opierają się na wywiadzie który przeprowadzą z Tobą jak i własnym doświadczeniu, dlatego ważne jest żebyś zdawał/a sobie sprawę, że to co jest na spotkaniu zostaje między terapeutą a pacjentem, wtedy będziesz widział rezultaty leczenia !