Psychoterapia dla dzieci

W dzisiejszych czasach ludzie zaczynają coraz bardziej zdawać sobie sprawę z konieczności dbania o swoje zdrowie psychiczne. Warto jednak pamiętać, że nie tylko dorośli mogą zmagać się z trudnościami emocjonalnymi. Takie problemy mogą pojawić się już u dzieci i wpłynąć na ich rozwój fizyczny i psychiczny. Właśnie dlatego terapia dla dzieci staje się coraz bardziej popularna. Dzięki temu rodzice mają szansę pomóc swoim pociechom w pokonywaniu trudności, które pojawiły się w tak wczesnym wieku. Takie wsparcie może przynieść nie tylko ulgę dla dzieci, ale także pozwolić rodzicom lepiej zrozumieć swoje dziecko oraz pomóc im w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi.

Psychoterapia dla dzieci – na czym polega  i kiedy warto z niej skorzystać? 

Psychoterapia dla dzieci to rodzaj pomocy psychologicznej, która jest skierowana do przedszkolaków oraz uczniów, którzy borykają się z emocjonalnymi, poznawczymi, społecznymi lub behawioralnymi problemami. Według ekspertów, każde dziecko może skorzystać z terapii – zwłaszcza, gdy musi stawić czoła trudnościom w życiu. Do najczęstszych zaburzeń, które skłaniają dzieci do podjęcia terapii, zalicza się m.in.:

  • Zaburzenia lękowe
  • ADHD 
  • ASD 
  • Depresję
  • Zaburzenia zachowania (np. agresję, ucieczki z domu)
  • Problemy ze snem
  • Zaburzenia adaptacji społecznej i szkolnej

Dobrze przeprowadzona terapia dla dzieci ma na celu wspieranie ich rozwoju emocjonalnego, społecznego oraz umiejętności radzenia sobie z trudnościami. Dlatego też, istotne jest, aby terapeuta posiadał odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, niezbędne do pracy z dziećmi.

Dlaczego terapia dla dzieci pomaga rozwiązywać problemy?

Terapia dla dzieci jest skutecznym sposobem na rozwiązanie różnych problemów, z którymi dzieci się borykają, takich jak trudności emocjonalne czy zachowanie. Często dzieci mają trudności w wyrażaniu swoich uczuć w odpowiedni sposób, co prowadzi do frustracji i napięcia. Terapia pozwala im otworzyć się na rozmowę z dorosłym, który potrafi zrozumieć ich sytuację i pomóc w znalezieniu rozwiązania. Terapeuta również pracuje z dzieckiem nad budowaniem jego umiejętności społecznych, co z kolei pozwala mu lepiej radzić sobie w relacjach z innymi ludźmi. Dzięki terapii dzieci uczą się efektywnego radzenia sobie z trudnościami oraz zrozumienia, że to, co się dzieje w ich życiu, jest ważne i nie muszą stawiać temu czoła samodzielnie.

Umów wizytę

792 838 003

NASI TERAPEUCI

Czym jest psychoterapia, terapia, konsultacja z psychologiem?

WAŻNE !!! Pacjent przy spotkaniu z psychologiem ma pewność że informacje i tematy które będą poruszane na spotkaniu z psychologiem lub psychoterapeutą są poufne i obowiązuje naszego Specjalistę kodeks etyki. Psycholog i Klient wspólnie ustalają zasady współpracy.

Wiemy, że życie nie zawsze jest usłane różami i musisz zdawać sobie sprawę, że jeśli psycholog lub psychoterapeuta ma Tobie pomóc z danym problemem musisz być szczery, nasi specjaliści opierają się na wywiadzie który przeprowadzą z Tobą jak i własnym doświadczeniu, dlatego ważne jest żebyś zdawał/a sobie sprawę, że to co jest na spotkaniu zostaje między terapeutą a pacjentem, wtedy będziesz widział rezultaty leczenia !