Wsparcie dla rodziców dzieci z autyzmem

Gniew, nieprzewidziane napady złości, agresja przejawiana nawet z błahych pobudek i trudności w radzeniu sobie z własnymi emocjami to jedne z zachowań, z którymi pomaga radzić sobie rewalidacja autyzmu. W ramach terapii i poznawania mechanizmów działania tego zaburzenia niezwykle ważna jest praca nie tylko z osobami cierpiącymi na problem z wyrażaniem uczuć czy wrażeń zmysłowych. Kluczowa jest także pomoc dla rodziców dzieci z autyzmem. Kompleksowe wsparcie w pracy z autyzmem oferuje Klinika Umysłu.

Rewalidacja autyzmu w Klinice Umysłu – na czym się skupiamy?

Autyzm może mieć różne oblicza i stopień nasilenia. Dlatego w przypadku każdego Dziecka wszelkie podejmowane działania dobieramy w sposób indywidualny i możliwie najlepszy. Skupiamy się na kształtowaniu umiejętności radzenia sobie z wyrażaniem emocji i stymulowaniu rozwoju. Zwracamy też uwagę na istotę doskonalenia samodzielności.

Rewalidacja autyzmu skupia się również na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, społecznych i interpersonalnych. Jednocześnie dbamy o kształtowanie właściwego podejścia dziecka do własnej osoby. To m.in. tworzenie pozytywnej samooceny i skupianie się na własnych mocnych stronach, które nieustannie wspólnie rozwijamy.

Rewalidacja autyzmu a wsparcie dla rodziców dzieci z autyzmem

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dziecko z autyzmem to nieustanna praca rodziców, która ma ogromny wpływ na przebieg i jakość terapii. Jednocześnie to niejednokrotnie momenty zwątpienia i czas próby dla wielu osób. Dlatego oferujemy kompleksową pomoc dla rodziców dzieci z autyzmem, w ramach której można dowiedzieć się, jak skutecznie pomóc dziecku podczas ataków złości, jak je przewidzieć i co zrobić w danej sytuacji.

Wsparcie dla rodziców dzieci z autyzmem to szansa na stworzenie rodziny funkcjonującej w rzeczywistości o wiele lepiej zorganizowanej i żyjącej w poczuciu bezpieczeństwa, opieki i wsparcia. Taka rewalidacja autyzmu to forma pełnej terapii, dzięki której możliwe jest osiąganie bardzo dobrych efektów w znacznie szybszym czasie i o wiele spokojniejszej atmosferze. Niejednokrotnie stanowi to klucz do sukcesu.

Anna Jankowska

Pedagog Oligofrenopedagogika Autyzm rewalidacja

Umów wizytę

792 838 003

Zebraliśmy najważniejsze mity i fakty dotyczące autyzmu

Czym jest psychoterapia, terapia, konsultacja z psychologiem?

WAŻNE !!! Pacjent przy spotkaniu z psychologiem ma pewność że informacje i tematy które będą poruszane na spotkaniu z psychologiem lub psychoterapeutą są poufne i obowiązuje naszego Specjalistę kodeks etyki. Psycholog i Klient wspólnie ustalają zasady współpracy.

Wiemy, że życie nie zawsze jest usłane różami i musisz zdawać sobie sprawę, że jeśli psycholog lub psychoterapeuta ma Tobie pomóc z danym problemem musisz być szczery, nasi specjaliści opierają się na wywiadzie który przeprowadzą z Tobą jak i własnym doświadczeniu, dlatego ważne jest żebyś zdawał/a sobie sprawę, że to co jest na spotkaniu zostaje między terapeutą a pacjentem, wtedy będziesz widział rezultaty leczenia !